Bezpieczne mycie auta

Jak bezpiecznie umyć samochód?

Codzienna pielęgnacja lakieru to zagadnienie o które pytacie najczęściej odbierając od nas auta. 

Jak dbać o lakier? Jakimi środkami myć aby było to bezpieczne? 

Oczywiście nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od stopnia i sposobu użytkowania samochodu. Inaczej zachowa się lakier pokryty powłoką ceramiczną a inaczej nawoskowany. Jeszcze inaczej podejdziemy do lakieru który nie jest niczym zabezpieczony ( choć jeśli czytasz te porady to podejrzewam, że nie popełniasz tego błędu) 🙂 

Klucz do sukcesu leży w systematyczności. Warto przynajmniej raz w tygodniu spłukać auto z luźnego brudu co utrudni jego przywieranie. Przynajmniej raz w miesiącu umyj lakier ręcznie. Warto też zadbać o ochronę- raz na 3-4 miesiące wosk lub w idealnym przypadku ceramikę na lata.

 

aplikacja

Proces mycia samochodu.

Konieczne będzie ustawienie auta w miejscu zacienionym – szybko wysychająca woda może powodować powstawanie tzw. water spotów. Miejsce powinno być też osłonięte od wiatru tak aby nie nawiewał nam kurzu w trakcie mycia.

W pierwszej kolejności zacznij od felg i nadkoli. Cały brud poleci na lakier, który i tak będzie później płukany. Nadwozie wstępnie spryskaj pianą – najlepiej o neutralnym PH. Po spłukaniu piany użyj rękawicy z mikrofibry lub z wełny merynosa- są to najbezpieczniejsze narzędzia. Myj panel po panelu od góry do dołu a na progi i doły auta najlepiej zachować oddzielną rękawicę. Używaj dwóch wiader- w jednym woda z szamponem a w drugim sama woda . Po przemyciu panela wypłucz rękawicę w drugim wiadrze z czystą wodą. kiedy skończysz proces mycia, warto zadbać o poprawne suszenie. Najlepiej wykorzystać do tego ręcznik z mikrofibry np. Fluffy Dryer. Jeżeli posiadasz lakier zabezpieczony woskiem lub powłoką ceramiczną warto użyć quick detailiera kóry przedłuży żywotność produktu i podbije głębię koloru. Oczywiście przy myciu nie zapominamy o wnękach drzwi i zakamarkach- do tego celu będą nam przydatne wszelkiego rodzaju pędzelki. Warto też , zwłaszcza w zimę zabezpieczyć uszczelki i nałożyć dressing na opony. Mycie szyb to już wisienka na torcie aby nasz samochód lśnił i zachwycał swoim blaskiem.

Jeżeli szukasz chciałbyś zabezpieczyć lakier w naszym zakładzie, zapraszamy. Carwellness Warszawa

Więcej informacji i realizacji znajdziesz na naszym Facebooku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów się na wizytę w naszym studiu detailingowym w mieście  Warszawa - nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Auto detailing : Ursus, Bemowo, Bielany, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Wola, Ochota, Włochy.