Ochrona lakieru w samochodzie. Jak dbać? Kiedy zacząć?

Kiedy zabezpieczyć lakier w samochodzie?

Odpowiedź to: jak najszybciej!

Lakier w aucie już od momentu wyjazdu z salonu jest narażony na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Im wcześniej zdamy sobie z tego sprawę, tym dłużej będziemy cieszyć się nieskazitelnym blaskiem i głębią kolory naszego samochodu. 

powłoka ceramiczna

Czym zabezpieczyć lakier?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna i zależy przede wszystkim od budżetu, wieku auta oraz tego czy chcemy zachować oryginalny wygląd.

Do wyboru mamy :

Folie a te z kolei dzielimy na takie które zmienią kolor auta np. z czarnego na biały lub folie PPF. które zachowają oryginalny kolor ale podbiją jego głębie. Ostatnio modne stają się też folie satynowe które dają efekt „zamrożonego lakieru”

Drugą i chyba najbardziej popularną opcją są powłoki ochronneOne również dzielą się na grupy:

-powłoki polimerowe

-powłoki kwarcowe

-powłoki membranowe

-powłoki ceramiczne

Występują też powłoki z dodatkiem tytanu lub grafenu ale ich głównym składnikiem jest i tak tlenek krzemu i to tak naprawdę on daje największą ochronę.

Popularność powłok jest ogromna ze względu na to iż nie są tak drogie jak PPF- ich cena jest kilkukrotnie niższa od ceny folii. Wymagają one jednak idealnego lakieru także czas na ich położenie to okres po odbiorze auta z salonu albo zaraz po wykonaniu korekty lakieru.

A co jeśli posiadasz używany pojazd albo cena powłoki lub folii jest za wysoka?

Od samych początków motoryzacji ludzie używali wosków do zabezpieczenia karoserii w ich pojazdach.

Są szybkie w aplikacji, pięknie podbijają kolor, zawierają filtry UV i chronią przed oksydacją ale ich wytrzymałość na czynniki mechaniczne jest praktycznie zerowa. Plusem jest to,że wosk nie wymaga idealnie przygotowanego lakieru- możemy go aplikować po odtłuszczeniu i oczyszczeniu powierzchni. Dostosowane są one również do pory roku:

Syntetyczne- na zimę, naturalne- idealne na okres letni. Oczywiście są też hybrydy zwierające domieszki SiO2.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej albo potrzebujesz konsultacji nie wahaj się i skontaktuj ze studiem detailingowym które doradzi i podpowie jakiego zabezpieczenia powinieneś użyć.

Więcej informacji i realizacji znajdziesz na naszym Facebooku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów się na wizytę w naszym studiu detailingowym w mieście  Warszawa - nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Auto detailing : Ursus, Bemowo, Bielany, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Wola, Ochota, Włochy.