Przygotowanie samochodu do zimy

Jak przygotować auto do zimy?

W naszym klimacie zima to wyjątkowo niesprzyjający okres dla naszych pojazdów. Ujemne temperatury oraz wszechobecna sól na drogach skutecznie sprawiają,że wszystkie materiały ulegają degradacji kilka razy szybciej ,niż np. w okresie wiosennym.

Całe szczęście, że znamy sposoby, aby się na to przygotować.

Zabezpiecz drzwi przeciw zamarzaniu- zakonserwuj uszczelki

Uszczelki powodują, że woda z zewnątrz, nie dostaje się do środka pojazdu. Często jednak jej część pozostaje na fragmencie uszczelki lub w jej kanaliku i zamarza, utrudniając tym samym otwarcie drzwi. Do zabezpieczenia tej powierzchni nada się stary sprawdzony sposób np. wazelina. Ale najlepiej zastosować dedykowany preparat do tego typu powierzchni.

Nawoskuj lakier / Zabezpiecz np. Powłoka ceramiczna

Pamiętaj, że zima to najcięższy okres dla auta. Wybierając wosk, zdecyduj się na coś trwałego. Woski naturalne będą dawały piękny efekt wizualny, ale słabo sprawdzają się w zimowych warunkach. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie wosku syntetycznego. Powłoka ceramiczna także może okazać się pomocna. Jest to długotrwałe zabezpieczenie lakieru. Sprawi, że w warunkach zimowych będzie brudził się wolniej, a przy tym będzie łatwiejszy do oczyszczenia. Jeżeli musisz odśnieżyć auto, pamiętaj, aby nie używać do tego celu szczotek z twardym włosiem. Pomocne mogą się okazać odmrażacze chemiczne.

Zadbaj o stan wycieraczek / Zabezpiecz szyby preparatem hydrofobowym

W warunkach ograniczonej widoczności czysta szyba to podstawa. Tu z pomocą przychodzą preparaty hydrofobowe. Zrzucają one wodę, ograniczając, jej zamarzanie. Nie zapomnij o tych fizycznych wycieraczkach. Będą one potrzebne przy niższych prędkościach, kiedy powłoka na szybie nie jest w stanie odepchnąć nadmiaru wody. Pamiętaj przy okazji, aby sprawdzić, czy płyn do spryskiwaczy został wymieniony na zimowy.

Powłoka ceramiczna na felgi

Co prawda nie jest to już element niezbędny, ale ułatwi utrzymanie ich w czystości. Również sól drogowa nie będzie się ich tak mocno trzymała, dzięki czemu dłużej zachowają piękny wygląd. 

Powłoka ceramiczna

Rada eksperta

Pamiętaj, aby po każdym myciu dokładnie wysuszyć samochód. Użyj do tego celu ręcznika z mikrofibry lub sprężonego powietrza. Nasmarowanie zamków, również pomaga zapobiec zamarzaniu drzwi. 

Wosk czy ceramiczna powłoka to zabezpieczenie lakieru

Nie zapominaj jednak o tak ważnych aspektach, jak:

-naładowany akumulator 

-odpowiedniej jakości zimowe ogumienie

-sprawdzenie poziomu płynów eksploatacyjnych

Jeżeli chcesz oddać samochód w ręce eksperta, skontaktuj się ze studiem detailingowym.

Doradzimy i podpowiemy jakiego zabezpieczenia powinieneś użyć.

Więcej informacji i realizacji znajdziesz na naszym Facebooku.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Umów się na wizytę w naszym studiu detailingowym w mieście  Warszawa - nasi specjaliści są do Twojej dyspozycji.

Auto detailing : Ursus, Bemowo, Bielany, Żoliborz, Mokotów, Ursynów, Wola, Ochota, Włochy.